Yeşim ŞİBİL
Ankara Üniversitesi
Gıda Mühendisliği öğrencisi

Merhaba Miss Gök.

Çok resmi bir giriş oldu ama ben bu yazıyı oldukça resmi yazmaya, tüm gerçekleri açıklamaya kararlıyım.

Bizler masum 'evden işe, işten eve' İngilizceden bihaber 5 üniversite öğrencisi genç kızdık. Bir gün nerden estiyse, karar verdik, bu gudubet yazgımızı bozacak ve Fatih Terim'in bile İngilizce şakıdığı güzel ülkemizde biz de İngilizce konuşacaktık.  En azından yabancı bir parçayı ses çıkararak, saçmalamadan söyleyecek ve havamızı da atacaktık cümle âleme.

Ve onunla tanıştık..Önce her şey normal gözüktü gözümüze. Ya o, biz gece ışık görmüş tavşan gibi bakınca, bize acıdı; korkutmak istemedi ya da biz Kezbanlar önceleri ne olup bittiğinin fakında değildik... Bir gün kendimi kostümler içinde tahtanın önünde kız arkadaşına İngilizce iltifatlar yağdıran bir zenci adam olarak bulunca durdum ve düşündüm. Odur budur Miss Gök ne dese düşünürüm. Kızım git şu peruğu tak İngiltere'de benzinciden benzin aldığını düşün.Azıcık muhabbeti de uzat dese oturur düşünürüm ve vardığım sonuç şu olur 'evet mendeburluk yapmayım ve adamla azıcık konuşayım'

Aman diyim, ona sadece bir İngilizce öğretmeni deme gafletine düşmeyin. Bir zamanlar 657'ye tabi bir öğretmen olduğu doğrudur.Ama bu sadece bürokratik işlerinde kullandığı bir araçtır.Onun asıl vasıfları insandır,annedir,öğreten ve her zaman öğrenmekten zevk duyandır.

Yazımda hiç bir duygusallığa yer yok!Zira benzinciden İngilizce benzin de isteyebildim, “burgerime ketçap koymayın” da diyebildim.Hadi bişeyi diyemedim diyelim, o vardı..Aramızdaki onca kilometreye rağmen hep vardı..Evet işte yazının en can alıcı gerçeği de bu:Miss Gök bağımlılık yapar ve ömrü billah tedavi edilemeyen bi müptelalığa tutulursunuz.Nerde uçarı kaçarı insan var, nerde gülen zıplayan oynayan kadın var, nerde ince ruh gönül gözlü insan var, kısaca her taşın altından o çıkar..onu hatırlatan her şey..Yeter ki taklitlerinden sakının..

Not: 'Miss' İngilizce öğrenemediğimden değil, henüz yaş tespitini yapamadığımdan kullandığım bir sıfattır.

 

 

 

Happy English with ASG Ankara İngilizce kursu sizlere İngilizce'yi en kısa sürede sevdirecek ve öğretebilecek olan Arzu Sunu Gök,

bugüne kadar aldığı yüksek öğrenimler, bitirdiği kurslar ve geliştirdiği yeni teknikler ile sizlere İngilizce konusunda yardımcı olacaktır.

  Ankara ingilizce Kursları © 2010 Happy English With ASG
Kobimedya
Web Tasarım Brownie